Łobuziaki
                       

Panel Rodzica

O nas

Uprzejmie informujemy, iż dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizujemy projekt “Work-life balance – Wyjątkowy żłobek dla świadomego rodzica”, który ma na celu aktywizację 30 kobiet (grupa docelowa projektu) w kierunku powrotu na rynek pracy poprzez zapewnienie wysokiej jakości opieki żłobkowej. Projekt skierowany jest do 30 kobiet zamieszkałych na obszarze ZIT WrOF, powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich, wychowawczych, jak również długotrwale sprawujących opiekę nad dziećmi i nie mających możliwości powrotu do pracy z uwagi na ograniczenia związane z wychowaniem dziecka czy kosztami opieki nad dzieckiem. Tworząc, w ramach Projektu nowe miejsca opieki nad dziećmi do lat 3, stwarzamy jednocześnie jego uczestniczkom sprzyjające warunki do powrotu na rynek pracy.
Całkowita wartość projektu to suma 905 587,50 złotych, z czego kwota dofinansowania pochodząca z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 769 748,50 złotych.

Nasz żłobek mieści się przy ulicy Matejki 2 w lokalu o powierzchni 143  metry.  Placówka dysponuje: dwiema nowoczesnymi i przestronnymi salami, toaletą, szatnią, toaletą dla niepełnosprawnych, wydawalnią posiłków oraz placem zabaw. Zapewnia profesjonalną opiekę wychowawczo-edukacyjną dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat.  W ciągu dnia łączymy przyjemną atmosferę  wraz z edukacją i rozwojem społecznym naszych podopiecznych. Codziennie czytamy, śpiewamy, tańczymy, ćwiczymy nasze buzie i języki, gimnastykujemy się i uczymy pierwszych słów po angielsku. Jemy 3 pyszne ekologiczne posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) serwowane przez firmę cateringową. I oczywiście każdego dnia wychodzimy na spacerki.Poznajemy LEGO Education, czyli innowacyjną metodę nauczania z wykorzystaniem klocków LEGO. Praca na zestawach LEGO Education rozwija kreatywność, motorykę małą a także poszerza kompetencje językowe dzieci.

Uświadamiamy oraz dokształcamy rodziców z tematyki zdrowego żywienia. Przesyłamy ciekawe artykuły dotyczące jedzenia, jego wartościowości, a także przydatności. Organizujemy spotkania, wykłady i warsztaty z dietetykami, lekarzami oraz psychologami.

Przekonajcie się sami, że Dziecko, jego indywidualne potrzeby oraz rozwój są misją naszego żłobka, do której z pasją dążymy.

Czekamy na Państwa Pociechy od poniedziałku do piątku

w godzinach od 7.00 do 17.00

Organ nadzorujący:
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
sekr. WZD tel. 071/777-77-60, fax: 071/777-79-94, e-mail:wzd@um.wroc.pl

  • Napisz do nas

  • Najnowsze na blogu